Loading...

کلام رهبر

مصاحبه ها

مصاحبه و گفتگوهای شهردار

اطلاعیه ها

 

جستجو در سايت


منوی اصلی
bullet.png صفحه اصلی
bullet2.png دريافت فايل
bullet2.png صفحه HTML
· منشور اخلاقی کارکنان شهرداری
· مسئولین واحدهای شهرداری
· وظایف واحدهای شهرداری
· ورود به ایمیل کارکنان
· ثبت شكايت يا درخواست
· رهگیری مكاتبات

كميسيون ها Show/Hide content
· كميسيون ماده 100
· كميسيون ماده 77
· كميسيون معاملات
· كميسيون توافقات
سرگرمی
راهنمای ارباب رجوع

لیست مناقصه و مزایده های شهرداری

تعاریف و واژه های فنی

صدور مجوز دیوارگذاری دور زمین

صدور مجوز تمدید پروانه

صدور مجوز ساخت طبقه دوم (اضافه اشکوب)

صدور پایان کار /گواهی عدم خلاف

صدور پاسخ استعلام

رسیدگی به تخلفات ساختمانی

صدور مجوز تغییر کاربری

اصلاح پایان کار

سخنان بزرگان
خوشبختي يگانه چيزي است كه مي توانيم بي اينكه خود داشته باشيم ديگران را از آن برخوردار سازيم . كارمن سيلو
سايتهاي منتخب

تقویم و مناسبت ها

صلوات

اخبار ویژه :   

امروز : سه شنبه، ۲۰ آذر، ۱۳۹۷
مصاحبه ها

 

 

 

 

 

شهردار کمیجان مطرح کرد: نوروز بهترین فرصت برای معرفی توانمندی های گردشگری/برگزاری جشنواره سفره هفت سین در کمیجان

نمایش خبر : 94 | تاریخ انتشار : 21 اسفند 1396

محمود مرادی نراقی شهردار کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان با اشاره به برنامه نوروزی شهرداری کمیجان گفت: همزمان با آغاز سال نو و استقبال از نوروز المان های شهری در میادین و معابر کمیجان نصب می شود.

وی ارائه تصویری زیبا و مبلمانی رضایت بخش را از اصول شهرداری دانست و تصریح کرد: یکی از محورهای برنامه های نوروزی فضاسازی، زیبا سازی و طراحی المان های نوروزی است که به صورت دائم یا موقت در سطح شهر قرار داده شده و فضایی بهارانه را برای شهروندان و مسافران نوروزی ایجاد می کند.

مرادی در ادامه ساماندهی ورودی های شهر، گل کاری، رنگ آمیزی جداول، درختکاری میادین سطح شهر و پارک ها، نورپردازی خیابان ها، نقاشی روی دیوار، ترمیم و لکه گیری آسفالت سطح معابر شهر و... را از جمله اقدامات شهرداری کمیجان در این راستا بر شمرد.

نوروز بهترین فرصت برای معرفی توانمندی های گردشگری کمیجان

شهردار کمیجان گفت: ایام نوروز بهترین فرصت برای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های کمیجان در صنایع دستی، محصولات کشاورزی و همچنین جاذبه های گردشگری شهرستان است.

وی افزود: روستای تاریخی «وفس»، «غار قلعه جوق» چهرقان، «غار وفس»، «تپه باستانی چهل گزی» روستای سمقاور  و موزه آثار عیسی خان بهادری در  آقچه کهریز و «تپه باستانی چهل گزی» که ظرفیت تبدیل شدن به سایت بین المللی را دارد از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهرستان هستند.

مرادی ابراز امیدواری کرد: در این ایام میراث فرهنگی با کمک شهرداری و دیگر نهاد های مسئول اقدام به برپایی بازارچه صنایع دستی در پارک انار کند تا فرصتی برای رونق صنایع دستی در این شهرستان تاریخی فراهم شود. 

برگزاری جشنواره سفره هفت سین در کمیجان

شهردار کمیجان با اشاره به برگزاری جشنواره سفره هفت سین در تاریخ ۲۴ و ۲۵ اسفندماه در کمیجان گفت: به نمایش گذاشتن خلاقیت شرکت کنندگان با بهره گیری از ابزار سنتی یا مدرن و ایجاد نشاط اجتماعی میان شهروندان در راستای حفظ فرهنگ و تمدن ایران از جمله اهداف این جشنواره است.

مرادی خاطرنشان کرد: ملاک انتخاب آثار برتر این جشنواره «توجه به سادگی»، «زیبایی جلوه های هنری»، «خلاقیت در استفاده از نمادهای نوروز، آداب و رسوم محلی» است.

انتهای پیام/

 

شهردار کمیجان خبر داد: معرفی قلعه «آقچه کهریز» به عنوان پاتوق فرش استان مرکزی/رشد ۳۰ درصدی بودجه شهرداری

نمایش خبر : 42 | تاریخ انتشار : 9 اسفند 1396

 محمود مرادی، شهردار کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان؛ با اشاره به رویکرد اجتماعی و فرهنگی شهرداری کمیجان گفت: متاسفانه شهرداری کمیجان هنوز از مرحله خدماتی وارد مرحله اجتماعی نشده است. در صورتی که شهرداری یک نهاد اجتماعی بوده و بایستی برنامه‌های فرهنگی را در حوزه شهرسازی اجرایی کند.

شهردار کمیجان اظهار کرد: ارائه گزارش به شهروندان و فراهم کردن بستر مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌ها، تبیین و آموزش حقوق و تکالیف شهروندی از وظایف و برنامه‌های اجتماعی شهرداری است.

حوزه علمیه تاریخی کمیجان با اعتبار ۵۰ میلیون تومانی بازسازی می‌شود

وی در ادامه با تاکید بر توجه ویژه به میراث فرهنگی شهرستان بیان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم شهرداری احیای هویت ملی و فرهنگی کمیجان است و در این زمینه حوزه علمیه تاریخی کمیجان با پیگیری‌های مستمر، در دستور کار برای مرمت و بازسازی قرار گرفته است. پیمانکار این پروژه مشخص شده و با مساعد شدن وضعیت هوا، کار مرمت و بازسازی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیون تومان آغاز خواهد شد.

 

 معرفی قلعه «آقچه کهریز» به عنوان پاتوق فرش استان مرکزی

شهردار کمیجان با اشاره به توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و گردشگری کمیجان گفت: حفاظت از آثار تاریخی، احیاء مراسم‌های سنتی و توجه به شخصیت‌های فرهنگی منطقه در راستای برندسازی شهری از اهداف پیش روی شهرداری است و تلاش ما در این حوزه معرفی قلعه «آقچه کهریز» به عنوان پاتوق فرش استان مرکزی است.

راه اندازی شورای محله در تمامی محله‌های کمیجان/رشد ۳۰ درصدی بودجه شهرداری

شهردار کمیجان با تاکید بر اینکه برای مشارکت مردم در امر مدیریت شهری ساختار خاصی وجود ندارد، تصریح کرد: متأسفانه در این زمینه تنها به شوراها بسنده کرده‌ایم اما سال آینده برای افزایش مشارکت بیشتر و مؤثر شهروندان در بستر شورای محله برنامه‌ریزی شده است.

وی ادامه داد: به دلیل ساختار محله‌ای شهر کمیجان در آینده نزدیک با کمک شورای شهر، شورای محله‌ها را راه‌اندازی می‌کنیم به گونه‌ای که هر محله شهردار محله هم داشته باشد.

مرادی با اشاره به رشد ۳۰ درصدی بودجه سال آینده گفت: با توجه به رشد ۳۰ درصدی بودجه شهرداری، در سال آینده بودجه نهایی شهرداری ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

تدوین برنامه توسعه پنج ساله با مشارکت نمایندگان مردم

وی بیان کرد: شهرداری کمیجان در نظر دارد ضمن تدوین برنامه توسعه پنج ساله با مشارکت اعضای شورای شهر، روحانیون، دانشگاهیان، فرهیختگان و جوانان، مدلی از توسعه پایدار را در معرض دید افکار عمومی قرار دهد تا به تدریج شاهد اعتماد و رضایت عمومی شهروندان باشد.

شهردار کمیجان به مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری در حوزه شهرسازی اشاره کرد و افزود: در بخش شهرسازی اصلاح طرح جامع شهر، تسهیل در امر صدور مجوزهای ساخت و ساز، نظارت قانونی بر ساخت و سازهای شهری، بسترسازی شفافیت قوانین و مقررات به منظور جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از اهم برنامه‌های شهرداری است. 

صدور مجوز رایگان ساخت خانه برای زوج‌های جوان کمیجانی

مرادی با تاکید بر طرح تشویقی برای خانه‌دار شدن زوج‌های جوان تصریح کرد: با کمک شورای شهر، شهرداری کمیجان یک «بسته تشویقی» برای خانه‌دار کردن زوج‌های جوان (ثبت ازدواج‌ در سال ۹۳) در نظر گرفته شده که در این طرح به هر زوج، مجوز ساخت ۸۰ متر ساختمان به صورت رایگان اهدا می‌شود.

شهردار کمیجان به سیاست‌های مالی شهرداری اشاره کرد و افزود: کشف منابع درآمد پایدار برای شهر، جذب سرمایه‌گذار در پروژه‌های شهری، انضباط مالی در هزینه‌ها، کاهش هزینه‌های جاری و افزایش سهم عمرانی در بودجه سالیانه از اهم برنامه‌های شهرداری در بخش مدیریت مالی است.

وی با بیان برنامه‌های حوزه خدمات شهری گفت: اجرای طرح «تفکیک زباله از مبدأ» و دفن بهداشتی پسماندهای شهری، نظافت شهر، رفع سد معبر، اصلاح مبلمان شهری، نورپردازی معابر و میادین در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

مرادی ادامه داد: در بخش فضای سبز شهری استفاده از گونه‌های بومی منطقه، استفاده از درختان مثمر، توسعه فضای سبز تجهیز شده، ساماندهی پارک‌های محلی، توسعه پارک‌های جنگلی از اهم برنامه‌ها این واحد خواهد بود.

شهردار کمیجان در پایان با اشاره به انجام پروژه‌های عمرانی کمیجان خاطرنشان کرد: ساخت سرویس‌های بهداشتی، احداث بازارچه سنتی و محلی، ساماندهی سیمای شهری، ایجاد کارگاه شن و ماسه، مرکز معاینه فنی خودرو، پروژه بام کمیجان، آسفالت معابر و کوچه‌ها، جدول گذاری ورودی شهر از طرف همدان و میلاجرد و تکمیل ساختمان اداری شهرداری از برنامه های مهم عمرانی کمیجان است.

انتهای پیام/

 

 

 


کاشت ،داشت، برداشت

((نهال های کاشته شده روی کاغذ و در گفتارهای سخنرانان نه سبز می شوند و نه سایه دارند و نه میوه ای می دهند))

با نزدیک شدن به روز پانزدهم اسفند روز درختکاری به نظرم رسید این مطلب را در جایگاه یک مدیر شهری به رشته تحریر درآورده تا بلکه به سهم خود بتوانیم موضوع درخت کاری در ایران عزیز را آسیب شناسی و نسبت به اصلاح معایب آن اقدام  کنیم. 

چند سالی است که با اجرای طرح های درخت کاری توسط منابع طبیعی ، شهرداریها ، دانشگاهیان ، مدارس،  سمن ها و.....  در این روز به صورت نمادین میلیون ها اصله درخت درجای جای  ایران عزیزاسلامی  غرس می شود  .

اگرداشتیم مرکزی برای  پایش آمار این حرکت های نمادین و شوهای تلویزیونی  که متاسفانه نداریم نشان می داد که طی همین  ده سال گذشته چه مقدار از منابع محلی و ملی  صرف کاشت نهال  در کشور شده  ولی با  همه این تلاش ها اکنون  کشورمان در فقر درخت و فضای سبز مناسب به سر می برد  . واقعیت این است که جنگل ها و منابع طبیعی ما نه تنها افزایش پیدا نکرده بلکه سالیانه هزاران هکتار از آزآن به دست انسان ها نابود شده است.

اگر بخواهیم پروسه صفر تا صد یک پروژه درخت کاری را مشخص کنیم سهم کاشت و برداشت  کمتر از پنج درصد هزینه را به خود اختصاص می دهد و داشت که همان نگهداری است بیش از 95 درصد کار به شمار می رود .

«کاشت» تنها یک قدم از  پروسه درخت شدن است و از آن  اساسی تر  «داشت» است که انگار خیلی برای ما اهمیت ندارد!

باید برای اینکه نهالی به درختی تبدیل شود که سایه و میوه ای داشته باشد پروسه طولانی و با اهمیت «داشت» را  مد نظر قرار داد . مرحله ای که گاهی به دلیل فقدان آب، گرمای بیش از حد، کاشت غلط، خاک نامناسب، انتخاب گونه غیربومی، قطع و تخریب توسط انسان و دام نهال را جوان مرگ می کند و از میان هزاران نهالی که هر ساله روی کاغذ آمارشان اعلام می شود، اندک تعدادی از آنها به درخت تبدیل می شوند.

چه بسا دانش آموزانی که هر ساله  در روز درخت کاری  در این فصل برای کاشت نهال  به حاشیه شهر ها دعوت شدند تا با عجله و شتاب در جاهایی درخت بکارند  که اصلاً امکان آبیاری و نگهداری از آنها وجود نداشته و  ندارد . 

پس باید گفت : نهال های کاشته شده روی کاغذ و در گفتارهای سخنرانان نه سبز می شوند و نه سایه دارند و نه میوه ای می دهند.

حرف آخر اینکه اگر قرار است کاری اساسی و علمی  در راستای کاشت درخت  و احیای منابع طبیعی در کشور انجام شود  به جای تمرکز برروی کاشت و برداشت  به مقوله داشت و نگهداری هم توجهی کنیم  تا این نهال های غرس شده به دستان ما پیش چشمان خودمان جوان مرگ نشوند .

                                                                                         محمود مرادی نراقی

                                                                                         شهردار کمیجان

 


انتقال «بازار روز» کمیجان به مکانی دیگر

محمود مرادی با اشاره به ساماندهی بازار روزها در این شهرستان گفت: این بازارها با هدف حمایت از تولیدات داخلی و محلی از جمله صنایع دستی، خانگی و روستایی، کارگاهی و کمک به رفع سد معابر عمومی و فروشندگان کم سرمایه داخل شهرها برپا شده است.
وی ادامه داد: وجود بازار روز در شهرستان موضوع مهمی است که باید برای آن برنامه‌ریزی مشخصی صورت بگیرد. شهرداری کمیجان ۳ نقطه در این شهر را برای برگزاری چهارشنبه بازار پیش‌بینی کرده است که به فرماندار اعلام شده و پس از مشخص شدن مکان مورد نظر، چهارشنبه بازار به آن منطقه منتقل می‌شود.
:large_blue_diamond::large_orange_diamond:بازار روزها محلی برای سودجویی

شهردار کمیجان از برپایی این‌گونه بازارها که خود مصداق سد معبر و ایجاد مشکل برای ساکنان شهر است، ابراز نارضایتی کرد و گفت: به عنوان شهردار موافق این نوع بازارها در شهر نبوده و آن را به نوعی تداخل در کار اصناف شهر می‌دانم.
وی افزود: معمولا در این بازارها به لحاظ عدم کنترل‌های قانونی اجناس نامرغوب نیز به فروش می‌رسد که در نهایت طبقه ضعیف جامعه آسیب می‌بینند. حتی به واسطه حضور فروشندگانی که صلاحیت لازم را ندارند شاهد بروز مشکلات اخلاقی و بهداشتی باشیم.شهردار کمیجان تصریح کرد: طبق ماده ۸۵ قانون اصناف، مجمع امور صنفی موظف به تشکیل کارگروهی با دبیری شهردار است تا نسبت به راه‌اندازی این بازار روزها تصمیم گیری شود.
:large_blue_diamond::large_orange_diamond:استفاده از توان کسبه بومی؛ سیاست «روز بازارها»
مرادی با تاکید بر اینکه در «چهارشنبه بازار» باید از کسبه و ساکنان بومی استفاده شود، گفت: در کارگروه بازار روز کمیجان، تغییر مکان، زمان و معرفی کسبه، تنوع عرضه محصولات در بازار روز و نظارت بر قیمت، برعهده کارگروه موضوع ماده ۸۵ قانون نظام صنفی است.
شهردار کمیجان افزود: ما در قانون شهرداری‌ها تنها می‌توانیم از بازارهای محلی حمایت کنیم. بازارهای محلی مکانی برای فروش تولیدات محلی و بومی از جمله صنایع دستی و مشاغل خانگی است، اما به این شکل که عده‌ای از شهرهای دیگر در یک روز خاص به صورت بسیار به کمیجان بیایند و کالای خود را عرضه کنند، با قانون شهرداری‌ها مغایرت دارد.
مرادی از ایجاد بازار محلی_سنتی در کمیجان خبر داد و خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های بلندمدت شهرداری ایجاد یک بازار محلی به شیوه سنتی در کمیجان است که هدف آن کاهش واسطه‌ها و ایجاد ارتباط مستقیم میان تولیدکننده و مصرف‌کننده است تا تولید‌کنندگان خود شهرستان در این بازارها حضور پیدا کرده و محصولات باغی و کارگاهی خود را به فروش برسانند.
:cherry_blossom:کانال طلوع کمیجان:cherry_blossom:

شهردار کمیجان مطرح کرد: کمیجان؛ شهر تپه‌های باستانی/ساخت مستند جاذبه‌های گردشگری کمیجان

نمایش خبر : 75 | تاریخ انتشار : 14 بهمن 1396

 به گزارش سلام کمیجان، کمیجان از شهرستان‌های تابعه استان مرکزی است که دارای ظرفیت‌های مختلف در حوزه گردشگری و صنایع دستی است؛ در سال‌های اخیر توسعه اقتصاد گردشگری یکی از دغدغه های مهم مسئولان این شهرستان شده است.

بافت های تاریخی و فرهنگی کمیجان به عنوان هسته و ریشه شهرستان از جایگاه ویژه ای برخوردارند تاجایی که بنیان و پایه های فرهنگی و آداب و رسوم منطقه را در دل خود جای داده اند. همین امر ضرورت توجه بیش از پیش مسئولان را به حفظ و نگه‌داری این بناهای تاریخی می‌طلبد.

علاوه بر هنر و معماری خاص بافت های تاریخی منطقه، اقتصاد گردشگری در کمیجان یکی از مهم ترین مطالبات مردم شهرستان است.

با فراهم کردن زیرساخت های گردشگری در این حوزه قدم محکمی در راستای احیا فرهنگ، آداب و رسوم و توسعه اقتصاد پایدار شهرستان برداشته می شود.

گام اول در معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان کمیجان با حضور شهردار جدید این شهر برداشته شده و به همت شهرداری مقدمات ساخت مستندی از جاذبه های شهرستان کمیجان فراهم شده است.

 

 

ساخت مستند جاذبه های گردشگری کمیجان

محمود مرادی‌نراقی از نیمه مهرماه سال جاری سکان‌دار شهرداری کمیجان شد و از همان روزهای اولیه با تاکید بر توجه به میراث فرهنگی شهرستان به خبرنگار سلام کمیجان، گفت: شهرداری کمیجان با هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیون ریال اقدام به ساخت مستندی از جاذبه های گردشگری شهرستان کرده است.

وی ادامه داد: این مستند که به زودی از شبکه دو سیما پخش می شود، روستاهای «وفس»، «سمقاور»، «آقچه کهریز» و «اسفندان» را به تصویر کشیده است.

شهردار کمیجان تصریح کرد: شهرستان کمیجان استعدادهای بی نظیری در حوزه اقتصاد گردشگری دارد که تاکنون از دید مسئولان مغفول مانده است و لازمه آن توجه مسئولان به این استعدادها، شناخت شهروندان از ظرفیت‌های گردشگری و مطالبه گری است.

مرادی به مستند «مرز پر گهر» اشاره کرد و گفت: «مرز پر گهر» مستندی در خصوص نقاط مختلف کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی است. در این برنامه دوربین شبکه دو سیما به تمامی استان های کشور سفر می کند و ظرفیت های هر شهر را به لحاظ آداب و رسوم و فرهنگ به تصویر می کشد، محور این برنامه شعار سال یعنی «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» است.

وی افزود: ساخت این گونه برنامه های تلویزیونی در کنار تمامی مزایایی که دارد، ساکنان کمیجان را با این ظرفیت ها آشنا می‌کند تا سهم خود در اقتصاد گردشگری و جذب توریسم را از مسئولان و متولیان امر مطالبه کنند.

شهردار کمیجان بیان کرد: امیدواریم این حرکت بتواند در سطح شهرستان اجماعی برای ظرفیت سازی گردشگری ایجاد کند.

مرادی از بی توجهی مسئولان استان و کشور نسبت به حوزه گردشگری کمیجان گلایه کرد و گفت: شهرستان کمیجان سهم مناسبی از گردشگری استان و کشور ندارد، تا جایی که سُفال کمیجان سابقه و قدمتی بیش از سفال «لالجین» دارد اما به دلیل بی توجهی از بین رفته است و شهر اکنون فاقد یک برند برای شکل گیری گردشگری است.

کمیجان؛ شهر تپه‌های باستانی 

وی به ظرفیت ها و پتانسیل های آثار باستانی شهرستان اشاره کرد و افزود: کمیجان می تواند شهر تپه های باستانی باشد ولی تاکنون حتی یکی از این تپه ها کاوش نشده و محتویات آن در هیچ موزه محلی نگهداری نمی شود.

شهردار کمیجان در ادامه تصریح کرد: روستای تاریخی و هدف گردشگری «وفس»، از جمله مشهورترین جاذبه های دیدنی شهرستان کمیجان است و «غار قلعه جوق» چهرقان، «غار وفس»، «تپه باستانی چهل گزی» و موزه مردم شناسی از دیگر ظرفیت های گردشگری کمیجان به شمار می‌رود که می توان «تپه باستانی چهل گزی» را به سایت بین المللی تبدیل کرد.

مرادی خاطرنشان کرد: متاسفانه غفلت مردم و مسئولان زمینه را برای سارقان آثار تاریخی فراهم کرده و هر روز ما در شهرستان شاهد حفاری غیرمجاز هستیم.

انتهای پیام/

 

شهردار کمیجان مطرح کرد: ستاد «بازآفرینی شهری»؛ طرحی در جهت توسعه پایدار

نمایش خبر : 34 | تاریخ انتشار : 30 دی 96

به گزارش سلام کمیجان؛ در سال های اخیر واژه جدیدی به نام «بازآفرینی شهری» در حوزه توسعه پایدار شهرها مطرح است.

«بازآفرینی شهری» در واقع یکی از نمودهای توسعه پایدار محسوب می‌شود که در تعریف آن می توان گفت «بازآفرینی شهری» یک رویکرد شهری همه جانبه و چند سو نگر برای ارتقا کیفیت زندگی شهری است.

در باز آفرینی سه مولفه اصلی پایداری یعنی محیط زیست، اجتماع و اقتصاد وجود دارد. این به آن معناست که در جامعه ای که بخش هایی از آن دچار فقر شهری، هویتی و ناپایداری هستند، باید این سه ویژگی برای این منطقه در نظر گرفته شود تا در ارتقا کیفیت زندگی و ماندگاری آن ها توفیق پیدا کرد.

 ستاد «بازآفرینی شهری»؛ طرحی برای خدمات‌رسانی مطلوب 

 محمود مرادی شهردار کمیجان و دبیر ستاد «بازآفرینی شهری» در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: شهرداری ها، وزارت مسکن و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، نظام مهندسی وظیفه دارند که سطح کیفی ساخت و سازها را به استاندارد جهانی برسانند و آنچه که در گذشته ساخته شده است را آسیب شناسی و مشکلات آنان را مرتفع سازند.

وی هدف ستاد «بازآفرینی پایدار شهری» را فراهم کردن شرایط و وضعیت مطلوب، پایدار و خدمات رسانی بهتر به شهروندان بیان کرد و افزود: قابلیت‌ها و مشکلات بافت‌های شهری همچون مبلمان شهری، عبور و مرور، رعایت حال سالمندان و معلولین، تاب آوری شهری و غیره در جلسات ستاد «بازآفرینی شهری» مورد بررسی کارشناسی قرار خواهد گرفت.

مرادی تصریح کرد: بهسازی و نوسازی یکی دیگر از معیارهای مد نظر در طرح «بازآفرینی شهری» است تا ضمن اجرای طرح به نوسازی آن هم توجه شود.

ساماندهی مناطق شهری در ستاد «بازآفرینی شهری»

شهردار کمیجان ادامه داد: ستادهای «بازآفرینی شهری» بافت های فرسوده و آسیب پذیر شهرها را شناسایی کرده و با مشارکت شهروندان و ارائه بسته‌های تشویقی آن ها را ساماندهی می کند. برای مثال نوسازی در بافت های فرسوده با ارائه تسهیلات ارزان قیمت و معافیت های عوارض در دستور ستادهای «باز آفرینی شهری» قرار دارد.

وی افزود: تخفیف ۵۰ درصد عوارض ساخت و ساز در محلات دارای بافت فرسوده، ارائه بسته ها تشویقی نوسازی و تراکم تشویقی از جمله برنامه های ستاد «بازآفرینی شهری» است.

دبیر ستاد «بازآفرینی» کمیجان گفت: بافت های فرسوده و مناطق آسیب پذیر شهری، ساخت و سازهای غیراستاندارد، ساختمان هایی که اصول ایمنی و مقررات ملی ساختمان و استاندارد ضد زلزله را رعایت نکرده اند در ستادهای «بازآفرینی شهری» تعیین تکلیف می شوند.

شهردار کمیجان با اشاره به اولین جلسه ستاد «بازآفرینی» کمیجان، تصریح کرد: اولین جلسه ستاد «بازآفرینی شهری» کمیجان با حضور فرماندار کمیجان به عنوان رئیس ستاد بازآفرینی و اعضای ستاد در شهرداری کمیجان برگزار شد، که در این جلسه بر تدوین ضوابط و دستورالعمل ها تاکید شد. پس از مشخص شدن اعضای ستاد حکم آن ها توسط فرماندار امضا می شود.

مرادی اعضای اصلی ستاد «بازآفرینی شهری» کمیجان را شهرداری، اداره راه و شهرسازی، میراث فرهنگی، بنیاد مسکن و نظام مهندسی دانست.

انتهای پیام/

 

 

شهردار کمیجان: طرح تفکیک زباله از مبدأ در کمیجان اجرا می‌شود/«بسته تشویقی ساخت و ساز» عامل رونق در بخش مسکن

نمایش خبر : 69 | تاریخ انتشار : 23 دی 1396

مرادی شهردار کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان، با اشاره به بودجه مصوب سال ۹۶ شهرداری کمیجان گفت: مبلغ ۲۴ میلیارد ریال بودجه مصوب سال ۹۶ تا پایان آذرماه محقق شد و در سه ماه پایانی سال نیز بایستی مبلغ ۲۶ میلیارد ریال دیگر درآمد داشته باشیم که تا پایان سال بودجه شهرداری به ۵۰ میلیارد ریال برسد.

 وی با بیان اینکه با مساعدت شورای شهر «بسته های تشویقی» برای رونق ساخت و ساز در نظر گرفته شده استف گفت: در بافت‌های فرسوده شهر از جمله محلات «انار» و «عیسی‌آباد» در راستای این بسته‌های تشویقی تا ۸۵ درصد تخفیف لحاظ خواهیم کرد.

مرادی تصریح کرد: منظور از «بسته های تشویقی» شامل تخفیف در عوارض ساخت اعم از مسکونی و تجاری است؛ اگر شهروندان جرائم کمیسیون ماده ۱۰۰ خود را تعیین تکلیف و پرداخت نمایند، ۵۰ درصد عوارض آن ها شامل تخفیف می شود.

شهردار کمیجان بیان کرد: اتکای ۵۰ درصد از بودجه شهرداری از محل درآمد صدور پروانه های ساختمانی و جرائم باید به ۱۰ درصد کاهش یابد و به جای گرفتن عوارض ساخت و ساز بر عوارض نوسازی و سطح شهر تمرکز کنیم.

وی ساماندهی سیما و منظر شهری و نظم دهی به مبلمان شهری را از اولویت برنامه های شهرداری عنوان کرد و گفت: سیاست شهرداری در این دوره جذب سرمایه‌گذار در بخش خصوصی است که برای این منظور بسته های سرمایه گذاری در حال تدوین و ارائه به صحن شورا است.

وی پروژه تفریحی «بام» کمیجان، احداث مرکز معاینه فنی خودرو، احداث کارخانه شن و ماسه، احداث گلخانه، ساخت هتل و مرکز اقامتی، احداث بازار سنتی و بازارچه میوه و تربار را از اهم پروژه های مشارکتی عنوان کرد.

مرادی از اجرای طرح مدیریت پسماند شهری و تفکیک از مبداء در حوزه خدمات شهری خبر داد و تصریح کرد: در خصوص طرح مدیریت پسماند، شهرداری در حال عملیاتی کردن طرحی است که به موجب آن عملیات تفکیک در منزل توسط بانوان خانه‌دار صورت گرفته و شهرداری با ارائه سیاست های تشویقی شهروندان را به گونه‌ای عادت می‌دهد که تا حد ممکن کمتر زباله تولید کنند و اگر زباله ای هم تولید شد آن را تفکیک شده به واحدهای شهرداری تحویل دهند.

انتهای پیام/

 

شهردار کمیجان تاکید کرد: اهمیت نقش خانواده و زنان در توسعه شهری پایدار/انتخاب مشاور امور بانوان اولویت برنامه‌های مدیریت شهری

نمایش خبر : 321 | تاریخ انتشار : 21 آذر 1396

مرادی شهردار کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان؛ با تاکید بر نقش خانواده و زنان در توسعه پایدار شهری گفت: در توسعه پایدار شهری خانواده و زنان نقش اثرگذاری دارند. اسلام در چارچوب موازین شرعی هیچ فعالیت اجتماعی را برای این قشر از جامعه محدود نکرده است و آنان می تواند در یک جامعه اسلامی هم‌پای مردان مراحل کمال را بپیمایند.

مرادی افزود: برنامه کاری شهرداری برای رسیدن به توسعه پایدار متوازن در شهر بر پایه فرهنگ تدوین شده است و بانوان سهمی مناسب، با نسبت جمعیتی خود در این برنامه دارند.

وی استعداد و توانمندی بانوان کمیجانی را بی‌نظیر برشمرد و گفت: می توانیم با کمک گرفتن از اندیشه و تفکرات این قشر از جامعه و حضور در برنامه های مدیریت شهری تحولی اساسی در شهرستان ایجاد کنیم.

شهردار کمیجان تصریح کرد: در اولین گام در حوزه زنان، جلسه ای با بانوان فرهیخته شهرستان کمیجان برای شناخت توانمندی ها و استعداد آنان در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و ورزشی برگزار شد.

انتخاب مشاور بانوان اولویت برنامه های مدیریت شهری

مرادی انتخاب مشاور خانم در مدیریت شهرداری را یکی از اولویت های برنامه های توسعه پایدار شهری دانست و گفت: در راستای جلب مشارکت حداکثری بانوان در توسعه همه‌جانبه شهرستان و حضور موثر آنان در عرصه مدیریت شهری که نیاز به تشریک مساعی و استفاده از توان متخصصان زن دارد، انتخاب مشاور امور بانوان را در دستور کار شهردار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: پس از انتخاب مشاور خانم و شناخت توانمندی های زنان شهرستان، جشنواره ای از فعالیت های بانوان در راستای افزایش استعداد و توانمندی‌های بانوان شهرستان تا پایان سال برگزار می‌کنیم.

انتهای پیام/

 

 

شهردار کمیجان مطرح کرد: نبود امکانات مناسب برای مدیریت بحران در کمیجان

نمایش خبر : 277 | تاریخ انتشار : 18 آذر 1396

مرادی شهردار کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان رفع مشکلات شهرها را در پیگیری و رفع مشکلات روستاها و شهرهای کوچک دانست و گفت: اگر امروز مرکز استان دچار بحران های اجتماعی، حاشیه‌نشینی، بیکاری است باید علت آن را در بی توجهی به روستاها و شهرهای کوچک مانند کمیجان جستجو کرد.

وی در ادامه با انتقاد از درآمدهای محدود شهرداری ها، بیان کرد: شهرداری های کوچک با این منابع محدود، به هیچ وجه قادر به تامین منابع مالی مورد نیاز شهر و حتی حقوق جاری کارکنان خود نیستند و دولت باید فکری‌ اساسی به حال درآمدهای پایدار آن‌ها کند.

شهردار کمیجان تصریح کرد: در حوزه اقتصاد شهری، شهرستان کمیجان نه تنها نتوانسته در سال‌های گذشته جذب سرمایه‌گذار خارجی داشته باشد بلکه بخش عمده‌ای از سرمایه های این شهر سال هاست که به دلایل مختلف به شهرهای بزرگ منتقل می شود.  

شهردار کمیجان در پایان امکانات مدیریت بحران را در شهر کمیجان نامطلوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: متاسفانه امکانات مدیریت شهری به هیچ وجه مناسب نبوده و نیاز به بهسازی تجهیزات است. 

انتهای پیام/

 

 

شهردار کمیجان اعلام کرد: آماده باش کلیه نیروهای شهرداری کمیجان

نمایش خبر : 93 | تاریخ انتشار : 22 آبان 1396

محمود مرادی شهردار کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: ستاد بحران شهرستان کمیجان در دقایق اولیه پس از وقوع زلزله شب گذشته در استان های غربی کشور تشکیل جلسه داد و پس از این جلسه اعضای مدیریت بحران شهرداری از بیمارستان و مرکز اورژانس شهرستان به منظور  ارزیابی آماده باش دستگاه‌های خدمات رسان بازدید کردند.

وی در ادامه افزود: تمامی نیروهای شهرداری کمیجان در حالت آماده باش کامل به سر می‌برند و در صورت اعلام ستاد بحران استان، برای اعزام نیرو و تجهیزات به مناطق حادثه دیده کشور آمادگی لازم وجود دارد.

مردای تصریح کرد: شدت زلزله در شهر کمیجان پایین بوده و هیچ گونه آسیبی به زیرساخت‌های شهری وارد نشده است. جای هیچگونه نگرانی نیست و شهروندان می توانند به دور از تشویش از تمامی امکانات شهری بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

 

 

 

شهردار کمیجان مطرح کرد: اعتماد شهروندان به مدیران شهری؛ مهمترین سرمایه شهرداری‌ها/تدوین برنامه توسعه پنج ساله با مشارکت نمایندگان مردم در شورا

نمایش خبر : 113 | تاریخ انتشار : 6 آبان 1396

 محمود مرادی شهردار جدید کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان در تشریح برنامه های شهرداری کمیجان گفت: مهمترین سرمایه برای شهرداری ها اعتماد شهروندان به مدیران شهری است که متاسفانه این سرمایه اصلی در شهر به حداقل ممکن کاهش یافته است.

تدوین برنامه توسعه پنج ساله با مشارکت نمایندگان مردم

وی در ادامه افزود: در گام اول سعی خواهیم کرد ضمن تدوین برنامه توسعه پنج ساله با مشارکت اعضای شورای شهر، روحانیت، دانشگاهیان، فرهیختگان و جوانان مدلی از توسعه پایدار را در معرض دید افکار عمومی قرار دهیم تا به تدریج اعتماد عمومی از دست رفته شهروندان جلب شود.

 

 

مرادی بیان کرد: اگر مردم به خادمان خود در شهرداری اعتماد نداشته باشند مشارکتی هم در ساخت شهر از خود نشان نخواهند داد.  

شهردار کمیجان با اشاره به مهم ترین برنامه‌ها در حوزه شهرسازی گفت: در بخش شهرسازی اصلاح طرح جامع شهر، تسهیل در امر صدور مجوزهای ساخت و ساز، نظارت قانونی بر ساخت و سازهای شهری، بسترسازی شفافیت قوانین و مقررات به منظور جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از اهم برنامه ها خواهد بود. 

وی به سیاست های مالی شهرداری اشاره کرد و افزود: کشف منابع درآمد پایدار برای شهر، جذب سرمایه‌گذار در پروژه‌های شهری، انضباط مالی در هزینه‌ها، کاهش هزینه‌های جاری و افزایش سهم عمرانی در بودجه سالیانه از اهم برنامه‌های شهرداری در بخش مدیریت مالی خواهد بود.

احداث پیاده راه با امکان ایجاد محور های مخصوص دوچرخه

مرادی ساماندهی سیما و منظر شهری به ویژه در ورودی های شهر، ساماندهی بهبود عبور و مرور برای سالمندان، کودکان و معلولین، جدول گذاری، آسفالت معابر، ساماندهی پیاده روها، احداث پیاده راه با امکان ایجاد محورهای مخصوص دوچرخه، احداث آبنماهای شهری را از اهم برنامه های عمران شهری دانست.

تقویت مبلمان شهری از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری کمیجان

شهردار کمیجان در حوزه خدمات شهری بیان کرد: اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا و دفن بهداشتی پسماندهای شهری، نظافت شهر، رفع سد معبر، اصلاح مبلمان شهری، نورپردازی معابر و میادین در دستور کار شهرداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به بسترسازی مناسب در حوزه فضای سبز شهر گفت: در بخش فضای سبز شهری استفاده از گونه‌های بومی منطقه، استفاده از درختان مثمر، توسعه فضای سبز تجهیز شده، ساماندهی پارک های محلی، توسعه پارک های جنگلی از اهم برنامه‌ها  این واحد خواهد بود.

شهردار کمیجان در حوزه ایمنی شهری تصریح کرد: در مقابل خطرات سیلاب‌های شهری به مقاوم سازی اماکن در مقابل زلزله و آتش سوزی با سیاست‌های حمایتی و تجهیز امکانات انسانی و مادی مجموعه شهرداری خواهیم پرداخت.

مرادی با تاکید بر توجه ویژه به میراث فرهنگی شهرستان بیان کرد: در بحث فرهنگی حفاظت از آثار تاریخی، احیاء مراسم های سنتی و توجه به شخصیت های فرهنگی منطقه را در راستای برندسازی شهری به جد پیگیری می‌کنیم.

شهردار کمیجان ارائه گزارش به شهروندان و فراهم کردن بستر مشارکت مردم در تصمیم گیری‌ها، آموزش حقوق و تکالیف شهروندی از دیگر برنامه‌های اجتماعی شهرداری دانست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار داریم در پایان یک دوره چهار ساله شاهد رشد شاخص های توسعه کیفی و کمی شهر باشیم تا مردم لذت خدمت صادقانه را لمس کنند.

انتهای پیام/

كليه حقوق مادي ومعنوي اين سايت مربوط به شهرداري كميجان مي باشد.
هرگونه کپی برداری با ذکر منبع مجاز می باشد .
Powered By Arya Portal 3.4 ::-:: Copyright © 2007 by AryaPortal.com