ملاقات شهردار و اعضای شورای شهر کمیجان با مهندس زند وکیلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی

در این جلسه ابتدا آقای سلطانی رییس شورای اسلامی شهر و در ادامه آقای غلامعلی کمیجانی عضو شورای شهر کمیجان و رییس شورای استان برخی مشکلات از جمله راه های مواصلاتی به شهرستان و عدم تخصیص منابع لازم از سفر ریاست محترم جمهور به استان را مطرح و خواستار توجه بیشتر مسئولین به شهرستان کمیجان شدند .
در ادامه آقای مرادی شهردار کمیجانی گزارشی از بودجه شهرداری ارائه و یاد آور شد سعی خواهیم کرد بودجه مصوب سال ۹۶ را که دو میلیارد و چهارصد میلیون تومان بود در همین سال به پنج میلیارد تومان برسانیم . ایشان افزود با مساعدت شورای شهر بسته های تشویقی برای رونق ساخت و ساز در نظر گرفته ایم و بخصوص در بافت فرسوده در محله های انار و عیسی آباد تا ۸۵ درصد تخفیف لحاظ خواهیم کرد.
 مرادی در این دیدار گفت اتکای پنجاه درصدی بودجه شهرداری از محل درآمد صدور پروانه های ساختمانی و جرائم باید به ده درصد کاهش یابد و به جای گرفتن عوارض ساخت و ساز باید بر روی عوارض نوسازی و سطح شهر تمرکز کنیم .
ایشان ساماندهی سیما و منظر شهری و نظم دهی مبلمان شهری را از اولویت برنامه های خود عنوان کرد .
شهردار کمیجان گفت : سیاست ما در این دوره جذب سرمایه گذار بخش خصوصی خواهد بود و بسته های سرمایه گذاری در حال تدوین و ارائه به صحن شورا است .
ایشان پروژه تفریحی بام کمیجان ، احداث مرکز معاینه فنی خودرو، احداث کارخانه شن و ماسه ، احداث گلخانه ، ساخت هتل و مرکز اقامتی ، احداث بازار سنتی و بازارچه میوه و تربار را از اهم پروژه های مشارکتی عنوان کرد .
در پایان این جلسه شهردار اجرای طرح مدیریت پسماند شهری و تفکیک از مبداء در حوزه خدمات شهری را تشریح کرد .
مهندس زند وکیلی با ابراز خرسندی از تعامل خوب شورا و شهردار راه حل مشکلات شهری را همین تعامل های فی مابین دانست و ابراز امیدواری کرد شورای شهر به برنامه های شهردار اعتماد کرده و دست او را باز بگذارند .
مهندس زند وکیلی اشاره کرد آقای مرادی کارنامه موفقی در بین شهرداران استان دارند و انتظار می رود با کمک شهروندان کمیجانی و مسئولین شهرستان بتوانند با برنامه های علمی خود مشکلات زیر ساختی کمیجان را در این مدت چهار سال مرتفع نمایند .
ایشان به جذب سرمایه های بخش خصوصی تاکید و اشاره کرد شهردارانی که منتظر بودجه دولتی باشند عملا راه به جایی نخواهند برد.
مهندس زند وکیلی در پایان اعلام کرد به زودی برای افتتاح ساختمان تازه تاسیس شهرداری سفری به کمیجان خواهند داشت و از نزدیک در جریان مشکلات شهری قرار خواهند گرفت .
 منبع این مقاله : شهرداری کمیجان
http://www.komijan.ir

آدرس این مطلب :
http://www.komijan.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=499